The Feltron Report 2008
The 2008 Feltron Annual Report tar for seg hva New York’eren Nicholas Feltron har gjort det siste året, fremstilt grafisk på grunnlag av info samlet i verktøyet Daytum som han har utviklet sammen med en annen fyr.
Bare tøys.
Men samtidig et kunstverk og en dokumentarisk fortelling om et liv.
Og vår samtid.
Og andre måter å fremstille tall på.
Og fin reklame for hans tjenester selvsagt.
Det er mer enn et kinderegg.
(Via Confused of Calcutta – anbefales.)
Tidligere på NRKbeta:
Damer jeg har møtt

mia for 1 år siden
Gud bedre så fint designet da! Typografi på sitt reneste og peneste!
Vages for 1 år siden
Wow, for et artig verktøy; skal vurdere å prøve det ut.
Kristian for 1 år siden
Grafikere har en egen selvopptatthet. Eller kanskje ikke så veldig unik, forskjellen ligger bare i at fyren har peiling på hva som skal til for å få mekt bok av det. Uansett kul ting, og har vært det siden han begynte med det.
Kristine Löwe for 1 år siden
Elsker Confused of Calcutta. Det eneste problemet mitt med bloggen er at den alltid får meg til å tenke så mye:-) Absolutt et luksusproblem, enkelte vil nok si at det ikke er et problem i det hele tatt, men når deadlinerushet blir for heftig er det en blogg jeg alltid kommer på etterskudd med, som i dette tilfellet (litt som en god søndagsavis som du virkelig vil kose deg med og sette av tid til fordøye skikkelig), så takk for linken:-)