Du har sikkert sett at NRK nå får legge ut podkaster med inntil 70% musikk. Litt matte sier oss det blir maks 42 minutter musikk – og 18 minutter prat – på en time.
Hvis du tenker på alt vi sender – hva slags tjenester ser du for deg at vi kan lage? Ordet er fritt! Husk at podkast kan være både lyd og video…
Oppdatering
I kommentarene til saken FBI har om samme tema, sier musikksjef Per Ole Hagen i NRK P1:
Og jeg kan garantere at P.I.L.S., PopQuiz, Herreavdelingen, Kveldsmat og flere andre står på lista over P1-program som nå kan podcastes, i tillegg til mange av de andre programmene fra NRK P2 og P3. Vi har også merket oss ønsket om å podcaste enkelte program med og uten musikk. Hvis dette lar seg gjøre, vil vi absolutt forsøke å få det til for enkelte program.
Jeg vil helst ikke ha musikk i podcastene mine. At musikken har blitt fjernet har alltid vært en av de store fordelene med å høre på podcast framfor «live» radio.
Hva med reprise på «alle beatleslåter gjennom tidene». Den serien mistet liksom en god del av piffen når man droppet låten etter introen 🙂
Jeg har savnet blant annet DJ Friendly. Jeg er enig i at podkaster som Radioresepsjonen nødvendigvis ikke blir bedre av at man fyller opp med musikk mellom pratingen, idet det faktisk er pratingen som er det morsomme og «interessante» innholdet.
Jeg tror det er programmer som Harald Are Lund, DJ Friendly o.l. – der musikken står i sentrum – som kommer til å være de mest velkomne tilskuddene i podkast-tilbudet, og ville først og fremst satset på å få ut disse enn å legge på 150 ekstra megabyte i aktualitet- og underholdningsprogrammene deres.
Uansett vil jeg si at dette er kjempegode nyheter!
Andreas sa det bra, så jeg bare signerer hans innlegg! 🙂
Er litt enig med Trond, ønsker meg valg mellom renskede podcaster og komplette podcaster.
Har liten erfaring med videopodcast, men bruker radio-poscastene MYE.
Ser frem til f.eks studio sokrates med musikk 🙂
Hadde vært allright om dette åpnet for at endel eldre programmer (f.eks Karate) nå kunne bli tilgjengelig som podcast/streaming, uten at man må gå inn å redigere ut all musikken.
Ser også for meg en del programmer hvor man virkelig går i dybden på ulike artister.
Gleder meg til aa hoere herreavdelingen med musikk.
Etter at NRK’s sendeplan ble endret og Harald Are Lund fikk mindre sendetid, er det på sin plass å tilby (helst alle :D) Harald Are Lund’s sendinger som podkast. Det samme gjelder Tinitus. Håper også på at Lydverket’s samlede verk blir tilgjengelig.
Jeg har stor sans for det dere jobber med her. Åpenhet og kvalitet. Lytter til folket. Leverer stoff med substans. Skulle ønske politikere og visse autoriteter var litt mer som NRKbeta.
(Det siste avsnittet skulle kanskje vært her, men pytt..)
Alle programma med A, B og C-liste kan leggjast ut utan musikk.
Mange har etterspurt Pils som podkast. Også jeg håper det blir tilgjengelig nå.
Hvis det er mer enn 70 % musikk i programmet slik det er i dag, gjør det ingenting om Bård Ose og Finn Tokvam graver fram litt mer sladder mellom låtene.
Ah, betyr det at vi endelig får med musikk-innslagene i 20 spørsmål? Veldig forvirrende slik det er i dag, når panelet plutselig begynner å gjette basert på en låt vi ikke har hørt (eller ofte ikke en gang fått referert til at ble spilt).
Ellers er jeg enig i det som er sagt om at i programmer der musikken er valgt av programlederne (for eksempel Herreavdelingen) er interessant og viktig å få med, mens der det kun er listemateriale bidrar det kanskje ikke til helheten. Jeg savner musikken fra Herreavdelingen etter at jeg hoppet over til podkast, oppdaget mange fine artister der.
Støtter også oppropet etter DJ Friendly, men slik jeg husker det (fra før det ble flyttet tilbake til det grufulle tidspunktet det er på nå), er det vel mer musikk der enn det den nye avtalen tillater.
Støtter Trond. Ikke finn på å legge inn musikk f.eks. i Radioresepsjonen. Lag evt to versjoner.
Denne artikkelen på dagbladet gir vel tydelig tegn på hva folk mener: dagbladet.no/2008/11/13/kultur/tv/tv_og_medier/nrk/podkast/3709599/
Det var en lite konstruktiv kommentar, skal prøve å komme på noe bedre.
Helt enig med Tor Erik, men det har jeg jo allerede sagt én gang .
20 spørsmål med musikken de spiller midtveis i programmet har jeg savnet i podcasten. Jeg støtter også forslaget om å legge ut P.I.L.S som podcast.
Vi spurte på Twitter for en stund siden: Hvilket NRK-program vil du helst ha som podkast?
Suveren vinner var «Hallo i uken». Så vi får vel sjekke om det er mulighet for dette nå.
Her er alle svarene:
twitter.com/Bjarte/statuses/994262174
twitter.com/sigvei/statuses/1003787372
twitter.com/mgjosefsen/statuses/993600746
twitter.com/aslakr/statuses/993577511
twitter.com/Petter_/statuses/993557143
twitter.com/larg/statuses/993552125
twitter.com/forteller/statuses/993545663
twitter.com/larg/statuses/993543300
twitter.com/petterhot/statuses/993537075
Ser at mange nevner rene musikkprogrammer som DJ Friendly. Det er ikke mulig – for jeg kan ikke skjønne noe annet enn at DJ Friendly snakker langt mindre enn 18 minutter pr. time.
Det er fint at denne muligheten åpner seg. Men. Jeg ønsker ikke musikk på program hvor ikke musikken står i fokus. På FkFotball ønsker jeg meg at idrettslåtene som blir spilt (og nå blir kuttet etter 30 sekund) blir inkludert i podkasten. Resten av musikken trengs ikke.
Prateprogrammer OM musikk derimot. Der må musikken med.
Må bare gratulere! Dette har vært (en av) grunnen(e) til at jeg ikke har benytta meg av podkasttilbudet.
Slenger meg på og oppfordrer til at dere legger ut begge alternativene.
Det som selvfølgelig hadde vært et kult alternativ (jeg drømmer litt her) hadde vært om man kunne velge sjanger på musikken, men beholde praten. Altså bytta ut musikken fra ett program med musikk fra ett annet eller med en annen sjanger. Veit dette ville krevd en del ressurser, men gjør det ikke mindre kult av den grunn:)
Gratulerer til begge parter. Dette er et skritt i rett retning.
Som så mange før meg må jeg si at jeg liker program der musikk ikke er i fokus uten musikk. Men NRK har veldig mange bra program der musikken er i fokus og de programmene vil jeg ha med musikk! Håper bare programmene inneholder nok prating. Er det et alternativ å fylle opp en del av tiden med fri musikk eller må det vær prating?
Ellers har jo Øyvind over meg et veldig bra forslag med at du kan velge musikk selv.
A, B og C-lister lukter kommunisme. Å kunne høre radiprogrammer med sin egen musikkprofil er noe som kommer. Radioresepsjonen + last.fm.
det hadde vært fantastisk med gjennomspillinger av hele album, med kommentarer og info om band, eller intervju med hele bandet mellom sangene eller noe.
For ikke å sankke om podcaster hvor man går igjennom de fem «beste» musikkvideoene til en artist eller sjanger.
Er nok ganske enig med flere at musikk ikke bør være med i programmer der musikk ikke står i fokus når man laster de ned som podcast.
Ellers må jeg si at jeg først og fremst heier på «Hallo i uken» jeg også! Et bra program jeg aldri klarer å få med meg.
Syntes at to ting må prioriteres.
1. Programmer som omhandler musikk, og som ligger med riktig fordelingsnøkkel i % – F.eks. Harald Are Lund. Ja, hele backkatalogen. Tenk å høre igjen Zappa spesial når man vil.
2. Gamle klassikere fra bl.a. P3, som nå ikke trenger redigering. Et Norge i Krig er nevnt før, og nevnes igjen. Gammel XL – Espen Thoresen snakket vel ihjel 50% av timen …
Kunne tenkt meg programmer som f.eks. intervjuet en artist og samtidig spilte musikk fra nevnte artist. La oss kalle programmet «En time med…» også inviterer dere inn artister til å være med på det. 🙂
Spørsmål som kan bli stilt i en slik sammenheng bør gå på historien til bandet, fremtidsplaner, rare opplevelser på konserter etc. Om en bare snakker 2-3 minutter mellom hver sang så kan det bli en slager å laste ned tror jeg.
En annen vri ville vært «En time med …» der en ikke hadde en artist, men en sjanger. F.eks. «En time med metall», der en snakket med endel norske metall band f.eks. 🙂
Fantastisk! Hurra!
Dette har vi venta på lenge. Godt jobba, både NRK og TONO. Dette er «future-proof»!
Ellers vil jeg bare berømme dere i NRK-beta: dette må være unikt og «future-proof» dette også! En tjeneste, en nettside som knytter de aktive brukerne så tett opp til utviklingsarbeidet, som tar oss med inn i «utviklingslaboratoriene» og spør oss om tilbakemeldinger. Dette er web-tankegang på sitt beste og et eksempel til etterfølgelse for de fleste organisasjoner. Dere har skjønt det! Hurra for NRK!
Legg ut P.I.L.S. og Herreavdelingen med musikk! Og Hallo i uken bare må legges ut!
@Atle: Takk for skryt! Det setter vi veldig pris på! Og de forskjellige prosjektene som vi skriver om på NRKbeta har stor nytte av alle inspillene vi får fra dere. Så bare fortsett og se oss i kortene!
Se ellers at artikkelen er oppdatert med uttalelse fra P1s musikksjef Per Ole Hagen…
Når vi snakker om podkast. Hvorfor blir ikke Hallo i uken podkastet?
Gledelige nyheter! Steinar bekrefter på deres Facebook-side at Radioresepsjonen-podkastene fremdeles vil komme uten musikk. =)
Dette er veldig, veldig bra! Gratulerer!
Men en mulighet for å skippe låtene i podkastene, hadde vært fantastisk. Da blir alle glade.
Jeg gleder meg til å få alle Lydverkene på podkast. Både TV og radio.
Enig med alle som er skeptisk til musikk der det ikke er fokus for programmet – podkast er en veldig effektiv måte å oppdatere seg på. Musikk vil ødelegge den nytten. ja til musikk i PILS – nei til musikk i Ukeslutt 🙂
For guds skyld, ikke putt musikk inn i Radioresepsjonen og FK Fotball!
Hadde det vært mulig å laget en versjon av «Beatles komplett»-serien med sangene? Det utrolig bra serie som jeg har lyttet til til i det siste om historien til alle Beatlessangene, men det er litt plagsomt å høre på det når sangene de kommenterer ikke følger med.
Hadde vært bra å få Popquiz som podcast! Ellers er jeg
enig med tidligere kommentarer om at programmer hvor programlederene velger musikken (som herreavdelingen) er greit å få med musikk. Men det kan godt være et valg om å få de uten musikk også for de som ønsker det.
Og ellers enig i at Beatles serien og Lydverket må komme som podcast nå.
Ikke gjør det obligatorisk med musikk i podcastene. Hovedgrunnen til at jeg hører på podcaster er å slippe den grusomme radiomusikken!
Sorry litt seint inni debatten her. Som NRKs podkastansvarlig nettopp hjemme fra feire har jeg vært litt opptatt med – podkasting. Det er en stor uke ja, og forhandlerne i NRK og TONO kan ta seg en velfortjent kakebit i helga.
Det blir nok ikke «Hallo i uken» i første omgang. Men som dere har registrert kommer «Radioresepsjonen» fortsatt til å podkastes i sin musikkløse versjon. I tillegg håper vi flere av programmene blir podkasta i to versjoner – en med og en uten musikk.
Allerede nå kan dere laste ned Studio Sokrates med musikk, og ikke minst lanserer vi P.I.L.S. – det fantastiske popsladreprogrammet til Finn Tokvam og Bård Ose.
podkast.nrk.no/program/pils.rss
Full oversikt får dere selvsagt på
nrk.no/podkast/
Når det gjelder eldre programmer fra arkivet må dere holde et øye på NRK Gull, der mye snacks kommer i nærmeste tida.
Men den andre store muligheten dette gir oss er videopodkast. Allerede neste uke kan dere laste ned snutter fra «Izü». Dette er en humorsatsning fra NRK Sami som starter på NRK3 mandag. Og det blir mer. Hvilken erfaring har dere forøvrig med bruk av videopodkaster?
Når det gjelder å få podkastene til å produseres med kapittelinndeling slik at man kan hoppe til ønskede steder i fila, jobber vi med saken. Forutsetninga er at vi fortsatt tilbyr et format som er lett å publisere og spiller på «alle» enheter fok bruker for podkastavspilling.
Og tilslutt: «Vår daglige Beatles» relanserer vi med all musikken i. Det blir en herlig tid framover.
Nå mangler vi bare trikset som gjør at flere skjønner det geniale med podkast. Har dere innspill til hva som skal til for å gjøre dette enkelt og attraktivt for folk, så vil vi gjerne høre det.
Er generellt lite begeistret for musikken i de fleste NRK programmene, så jeg klarer meg godt med bare podcaster som bare har tale.
PILS som podcast er sikkert lurt. Spesiellt hvis de begynte å spille popmusikk.
For min del har det alltid vært et poeng med podkast av de fleste radioprogrammer at de er strippet for musikk, f.eks. FK Fotball / Sport, Radioresepsjonen osv. Samtidig, som mange har nevnt, så har jeg savnet musikkinnslagene i 20 spørsmål og podkaster ikke Studio Sokrates fordi det virker meningsløst uten musikken.
Siden smaken er så forskjellig fra person til person tror jeg et todelt tilbud, som mange har nevnt, altså to versjoner av hver podkast (én med og én uten musikk) er den beste løsningen.
Et annet problem jeg kom til å tenke på er dette med filstørrelse/bitrate/serverload osv. Nå har jo NRK unormalt høy bitrate på podkastene sine (noe jeg setter pris på), 128kbps MP3, men det blir jo veldig store filer etter hvert hvis man skal ha 2 timers lange programmer med den bitraten. >100MB per episode. Kan man se for seg en løsning der man bruker et VBR format og går aktivt inn og styrer bitraten noe ned mens det er tale, og ev. noe opp mens musikk spilles? Kanskje det blir for mye behandling per fil, men dette er jo en problemstilling. Kan man ev. se på BitTorrent som alternativ distribusjonskanal for å spre trykket?
Uansett utfall og endelig løsning vil jeg gi ros til NRK, dette er et stort steg i riktig retning, jeg må si at jeg er svært fornøyd det arbeidet som utføres på denne fronten, vha. bl.a. lisenspengene! 🙂
Hah! P.I.L.S har dukket opp på nrk.no/podkast ! Genialt! 🙂
Ble noensinne Tazte Priv lagt ut som podcast? Har registrert at den har versert i MP-3-versjon på diverse halvlovelige steder. Ser at den er gitt ut på CD, så det tyder vel ikke helt bra.
MAO: Tazte Priv til folket! (Uten musikk, definitivt…)
-vebb
Mulig jeg er eneste blueselsker her, men jeg skulle gjerne hatt Bluesasylet som podcast. Omskrevet det en skrev over om PILS: hvis det er over 70 % musikk i dag så får heller Knut og Knut slarve litt til…
Er det mulig å publisere de programmene som podkastes med og uten musikk, f.eks. FK Fotball, i to forskjellige streamer, med og uten musikk? Jeg synkroniserer de to siste episodene til FK Fotball til iphonen min, det blir litt verre nå når det kommer fire, ikke to, episoder hver uke …
Slenger meg på kommentaren over med at det bør legges ut separate feeder for med og uten musikk. Jeg podcaster FK Fotball, Radioresepsjonen og Osenbanden, skal jeg laste ned begge versjonene blir det en del ekstra belastning på serveren deres(1,2GB i uka ca). I tillegg fylles poden min opp med filer jeg ikke har bruk for. 1,2GB høres kanskje ikke så masse ut, men når det samme gjelder x antall tusen lyttere blir det en del.
Ellers hadde det vært morsomt om dere hentet fram litt fra arkivet og la ut som podcaster. XLTV, Lille lørdag, Åpen Post, Et Norge i krig++
Veldig bra at dere har lagt ut Lydverket, P.I.L.S og Pyro! Dette er program jeg bare har hørt på sporadisk tidligere som jeg kan nå begynne å lytte fast på.
Har noen andre merket at det aa laste ned podkaster fra nrk er utrolig tregt? Jeg er aldri i naerheten av aa makse ut min 3mbit-linje. Ligger som regel rundt kanskje 50kB/s. Alle andre podkaster er mye raskere.
Jeg får ca 200 kB/s direkte til mobilen.
Jeg håper dette betyr at NRK på sikt kan tilby alle sine programmer som podkast. NRK nettradio er håpløst dårlig.
Har NRK nå rettigheter til å legge ut eldre programmer med musikk? Kunne vi da kanskje få for eksempel alle utgavene av P.I.L.S?
En annen ting: Hvorfor må man gå veien om RSS eller iTunes for å laste ned programmer?
Jeg skulle ønske jeg kunne juble over dette, men jeg føler alikevel at dette er for lite, for sent.
Hvorfor kan ikke nrk podkaste alle programmene sine?
Jeg som er interessert i musikk har masse podkaster som holder høyere kvalitet, som sender så mye musikk de ønsker.
Mitt forslag er: tving alle programmer til en andel på 70% musikk eller under og podkast alt.
Prøv så og tvinge frem en ennå bedre avtale neste år.
Hvis ikke så hører jeg på andre ting i stedet for, nrk gjør det rett og slett for vanskelig for meg å høre radio i reprise.
Og en liten bønn: podkast NRS!
Jeg stemmer for Podcast av National Rap Show.
NRS !!
National Rap Show for f#¤%!
N.R.S+podcast = sant!
NATIONAL RAP SHOW
GI OSS NRS PÅ PODCAST, ENESTE GRUNN TIL AT P3 ER PÅ ØRET!
NRS! NRS! NRS! NRS!
NATIONAL RAP SHOW!! Værsåsnill! Vi er en haug av mennesker som ønsker dette herlige showet som Podcast!!
PLEAASEE!!
NRS er godt for sjela, gi meg det 24/7
NATIONAL RAP SHOW + PODCAST !!!!!!!!!!
NRS podcast hadde vært topp!
NRS som podcast.
NRS på podcast!!
National Rap show FORTJENER jo podcast så lenge som det har vært på lufta.
Jeg mener konstituert radiosjef Lillelien og NRK Radio skal podcaste National Rap Show, dere ville gledet mange rap pg P3-glade mennesker.
NRA er noe av det edleste i norsk musikkradio og et klenodie i NRK P3(etre)’s historie, som heldigvis lever ennå og måtte de bli ti nye år!
NRS!!!!!
NRS som podcast ville vært glimrende!!!
Gi oss National Rap Show! Er ikke alltid jeg får med meg det live, så hadde vært fantastiskt å kunne laste det ned! :))
NRS
NRS
NRS..
Gi Norsk Hip Hop en like stor sjanse som alt annet musikk!
Peace.
NRS som påddkahst!
National Rap show som podcast!
Pleeeeeeeease!
National Rap Show Podcast. hadde vært superkjekt.
National Rap Show som podcast!!!
nrs!
Få dem til å prate mer på NRS og legg ut podcast
NRS som podcast NÅ!!!!!!!!!!
Hadde blitt takknemlig for NRS, National Rap Show som podcast!
særlig med litt mer old school!
National Rap Show! eneste jeg hører på radio 😀
National Rap Show på podcast nå!
Og må det slettes musikk er det bare å ta bort det som evt. måtte ha blitt spilt av MTV-rap, så som P Diddy, 50 Cent, og annen pop.
Detta blir bra!
Jeg ønsker meg National Rap Show som Podcast! Det er på tide!!
Gi oss National Rap Show som podcast!
Verden på lørdag lastes ned hver helg, og Ut i Verden med Jens A. Riisnæs er legendarisk,
men vi trenger å få Tommy Tee og Herkules på iPhonen også, nå!
national rapshow ønskes svært gjerne som podcast
Nå som dere har lov til å også sende musikken fra radioprogrammene på podkast, bør dere lage National Rap Show-podkast! Nå har vi sittet hjemme med kasettspiller i 15 år, så det er virkelig på tide!
Dere må jo helt klart legge ut NRS som podcast.
Det sier seg selv det.
jaaaam NRS som podcast hadde vært konge!!!
National Rap Show!
NRS som podcast – må ha det bare, må ha det!
National Rap Show hadde vært veldig bra! Er sikker på at dette hadde blitt populært 🙂
HEI! PÅ FREDAN, DA ER DET NATIONAL RAP SHOW!
GI OSS NRS MANDAG, TIRSDAG, ONSDAG, TORSDAG, FREDAG, LØRDAG OG SØNDAG!
TOMMY FOR STORTINGSPRESIDENT, HERKULES FOR SIVILOMBUDSMANN OG NRS PÅ PODCAST, TAKK.
Vennlig hilsen Sveinung
NRS!
jeg ønsker meg National Rap Show som podcast! jeg bor i Australia mesteparten av året og er da 8-10 timer foran Norge, med andre ord.. Jeg får aldri med meg streaminga og å høre alt på en lørdag morra er det ingen studenter som jobber i helgene som kan! det vil garantert bli en av de mest nedlasta podcastene siden det har hatt en trofast lytterskare i alle år.
Gi oss National Rap Show!!
jeg ønsker virkelig National Rap Show som podcast.pga merkelige jobbtider går jeg ofte glipp av programmet og vil derfor kunne ha muligheten til og ha det på ipoden.
Danke!
NRS NRS NRS!!!
Alle vil ha National Rap Show som podcast, for folk sitter sjelden og hører på P3 på en fredags kveld.
So please! Gi oss NRS som podcast!
På forhånd takk:-)
National rap show som podcast hadde vært fresh to death:D
Med andre ord JÆVLIG BRA, Paaarty:D:D
NRS på podkast er et must. Ja takk.
Har NRK noen restriksjoner på å legge ut sine «egenproduserte» TV-programmer som podkast? Hvis ikke er det bare å sette igang konverteringen av alt innhold som ligger på NETT-TV, eller få alt på et felles format som alle kan like, og gjør det tilgjengelig for både PC og mobile enheter.
Jeg nevner:
Nytt på nytt
Løvebakken
Kondenavn Hunter
Lille Lørdag
Team Antonsen
Trond-Viggo og Samfunnet
Uti Vår Hage
Åpen Post
rapshow som podcast,fools
National rap show!! det hadde vært funky fresh…
NRS ! det hadde bare vært helg konge
NRS som podcast? JA!
Jeg vil ha naional rap show som podcast. Vanskelig å få med seg et radioprogram spm starter 21.oo på en fredag. Hilsen Sveinung
NRS som førstepri!
National rap show har jeg søkt etter tidligere som podkast. Og nå som dere kan spille mye musikk må jo det passe perfekt!! Gi oss National rap show på podkast!
Jeg vil gjerne ha NRS som podcast!
Lock & Load!
NRS som podcast NÅ
Dette har jeg venta lenge på.. Vil gjerne ha NRS som podcast.
Føyer meg inn i en lang rekke av de som ønsker National Rap Show som podkast.
National Rap show !!
NRS er p3s eldste show! PODCAST PLEASE!
west
NRS som podcast? =)
NATIONAL RAP SHOW !!!
Hadde blitt takknemlig for NRS, National Rap Show som podcast!
Vet ikke om det har blitt nevnt, men National Rap Show hadde vært fantastisk å få tilgang på som podcast!
Har ventet lenge på NRS som podcast! GO GO GO!
National rapshow podcast! et must, har venta på dette!
Jeg har lenge savnet National rap show som podcast!
Det er et av mine store ønsker!
NRS på podcast!
National Rap Show. På tide å få NRK sitt flaggskip på Podcast. Med prating og musikk.
NRS!!
National Rap Show. Og Kyrre.
NRS spiller foreløpig for mye musikk (husk 70% regelen) til at vi har mulighet til å podcaste dem.
NRS må selvfølgelig podcastes. Og selvfølgelig lar det seg gjøre selv med en 70%-regel. Hvis ikke er det på tide at P3 ansetter litt mer løsningsorienterte folk.
Og hvorfor er det ingen programmer for reggae, dancehall og annen musikk fra karibien? SKJERPINGS!
Mvh,
Max Million
reggaemusic.no/smf
Vi trenger NRS podcast! Det hadde vært tidenes mest geniale greie ever! Eller vi trenger ikke, vi KREVER NRS PODCAST!!!!!!
NATIONAL RAP SHOW!!! Det hadde vært helt genialt for meg å få NRS på podcast!!!
Is this direct or indirect discrimination?
-Must be yet another joke.
Hadde virkelig satt pris på National rap show som podkast.
La oss få høre på P3s flaggskip på trikken til jobben!
National Rap Show som podkast hadde vært en finfin julegave til P3’s lyttere 😀
NRS såklart, gi oss valuta for lisensen!!!!!!!!!
ohh, National Rap Show som podkast hadde vært digg 😀
National Rap Show som podkast! Programmet er genialt, men det går diverre på eit frykteleg ugunstig tidspunkt.
NRS!!
Jeg vil ha nrs, nrs og nrs!
Gjerne alle de gamle sendingene og. Og jubeleumssendinga den må jeg ha.
Slipp Lars fri!
facebook.com/home.php?#/group.php?gid=36429272741&ref=nf
N-R-S! The National Rap show!!!!!! N-to-the-R-to-the-S!!!!!!!!
NRS, p3 morgen…Podcasting er utrolig fint for oss som bor i utlandet og ikke kan høre på vanlig radio:) kom igjen NRK:)
National Rap Show! Tenk a, 15 år på lufta. Fortjener det
NationalRapShow er livsnødvendig, som luft og vann.
National Rap Show, NRS
You should already know!
Siden dere nevner at NRS (National Rap Show) ikke holder musikk/prat-forholdet for hva podcast-muligheter gjelder, kan dere kansje fortelle oss hva det konkrete forholdet er i dag? Jeg tror ikke det er veldig langt unna, og det vil bare være hyggelig om gutta prater litt mer.. P3s flaggskip gjennom 15 år fortjener virkelig å bli beæret med podcast-distribusjon.
For min del hender det at fredag kveld 2100 til 1200 ikke er det tidspunktet som passer best for å sette på radioen, derfor er dette noe som kreves av folket!
National Rapshow – very necessary!!
Peace to the Gods!!
national rap show på podcast!
videopodkast fra nrs! dette hadde vært toppen av bløtkaka… eller hva det heter. kremen av bløtkaka? kransen av… nevermind. nrs!
NATIONAL RAP SHOW!
Kulturskatt!!
Nrs på podcast!!!!!!!!!!!
National Rap Show is hoooooot<3
er en stor fan av podcastene, og synes radioshow som radioresepsjonen og fk fotball skal podcastes uten musikk. det er jo gutta jeg vil høre!
men jeg er også en stor fan av national rapshow, og det sier seg jo selv at jeg vil høre musikken der. håper dere skjønner at prateprogrammene ikke bør podcastes med musikk, mens NRS som baserer seg på musikk skal podcastes med det!
takk for en helt suveren tjeneste!
National Rap Show hadde vært flott som podcast! Litt ugunstig sendepunkt, la oss høre det dagen derpå/uka etter. Gjør slik at man holder seg innenfor kravet for prat vs. musikk, så blir dette en at de mest nedlastede podcastene.
Var det noen som sa NRS?
Vel..der sa jeg det igjen – bare for å være helt sikker.
Ang 70%… jeg hadde glatt betalt en tier for denne podcasten jeg om det var en mulighet.
I dag bruker jeg masse tid hver uke på å manuelt streame reprisen, re-encode – og så kopiere over til iphonen min. Alt var bedre før med kassetter, da var jo «podcasten» ferdig når showet sluttet kl 12.
Abstract, Harald Are Lund og NRS!
Abstract blir kanskje problematisk med tanke på 30% prat, Harald Are Lund bør vel klare seg innenfor og NRS er jo bænkers, mye av rappingen er jo en form for prating 🙂
NRS er etter min mening det beste programmet på P3, min personlige kilde til underground hip hop, men jeg tror at NRS mister mange lyttere på grunn av sendetidene. få NRS på podcast! pliiiiiis!
NRS på podcast!! 😀
NRS som podcast?
NRS NRS NRS NRS!
NRS som podcast!!!
NRS podcast
NRS som podcast! DET hadde vært fett
National Rapshow på podcast!!!
NOW PLEASE!!
NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS NRS
National Rap Show!:)
NRS NRS NRS
Blir seriøst grinete hvis dere ikke kan få til NRS på Podcast
Nå er det definitivt på tide med national rap- show podcast hos NRK.
Wow! Noen som har oppfordra et eller annet sted til å stemme på NRS i kommentarfeltet her?
NRS MÅ bli Podkastet!!!
XXX
Slutter meg til ønsket om Bluesasylet!
NRS!
Hva med å podkaste p3`s flaggskip? National Rap Show?
Er vel rettogslett for dumt å la være?
Jeg hører bare på et program på NRK, nemlig National Rap Show på fredager med Tommy Tee og DJ Hercules. Det hadde vært veldig kjekt å laste ned, for å spille av for ungene om noen år. Slik det er nå, kan man bare høre de siste 3 ukene og det synes jeg er trist. Herlig om dere legger ut NRS! Hilsen en gammel fan.
NRS som podcast blir det beste NRK har kommet med siden fargefjernsyn. Hans-Tore Bjerkaas, hør vår Bøn!
Enig med de som synes 128KB/s er å overdrive på talepodcastene.
National Rap Show som podcast!
NRS!!
National rap show som podcast!!!
P3s flaggskip – NRS!
Det ble visst med den ene podcasten av P.I.L.S… Helgas program er ikke lagt ut.
gi oss nrs på podcast…………..
…Norges Flaggskip NRS på podcast nå!!!!
Hei folkens. Sorry – det blir ikke NRS podkast.
Vet ikke hvor jeg tar det fra, men føler at det er en liten kampanje for å få norges beste vorspielprogram, et av de lengstlevende p3-programmene og uten tvil det viktigste rap-programmet på denne sida av månen ut som podkast. Men det er for mye musikk i forhold til begrensningene avtalen med Tono gir oss. Og underlagsmusikken og bablinga i studio er jo nettopp det som gir dette programmet driv. Ingen vits i å tukle med det.
Ang arkivstoff fra NRK, så sjekk nrk.no/gull/ og podkast derfra. Det er ikke bare lakkplater de digitaliserer men også nyere ting fra nær fortid.
Bluesasylet er notert som forslag. I dag lanserte vi Thomas Felberg ( p3 mandager) som podkast.
Det er musikk i nesten alle tv-produksjoner, og det har satt stopper for videopodkasttilbud fra NRK tidligere. Nå er det meste greit, men med noen unntak. Lydverket og Izu-tv er ute denne uka. Se opp for fler straks.
Bitraten på NRKs podkaster er 128 kbps, og kan synes høyt. Med musikk kan det vise seg å være bra, men nedlastingen blir jo større ja.
Og husk at det er redaksjonene selv som publiserer podkast. Hvis de alle skal lage to versjoner med og uten musikk kan det for noen bli for stor jobb. Derfor blir det utvalgte podkaster som fortsetter som før, verbalt, mens de fleste andre inkluderer musikken.
Jeg har litt problem med noen linker til Itunes på podcast siden deres. F.eks linken til Mørkets opplevelser fungerer ikke.
Dere bør ikke gå ned på kvaliteten på musikk podcaster.
Og som så mange andre har sagt før; dere bør legge ut seperate feeder for program med og uten musikk. Lydverket bør vertfall få en egen feed for TV programmet.
La også inn en kommentar på den andre podcast posten, men ser den passer bedre her. nrkbeta.no/naa-kan-nrk-podkaste-musikk/#comment-62286
National Rap Show!
Kan det være en trøst at NRS er keene på å blogge og at P3nett skal fikse en fin side for guttaboys?
Jeg må innrømme at jeg har rippet mms-streamen til DJ-friendly opptil flere ganger og kjørt rett inn på mp3-spilleren. 🙂 Det går ikke fortere enn realtime, men det har alltid vært verdt bryderiet!
Hei nrk! Jeg har alltid ønsket meg nrs (national rap show) som podcast og jeg er sikker på at det er mange med meg som er har lyst på det samme. I og med at Nrs er et tre timer langt program som sendes på fredager fra ni til tolv, må man innse at store deler av p3s målgruppe har annet å gjøre enn å sitte ved radioapparatet i dette tidsrommet(no dissrespect). Men for oss som vil ha kaken og spise den og har man jo nettradiotilbudet, men å sitte tre timer foran dataen er ikke verken sunt eller komfortabelt og med p3s unge lyttere i bakhodet synes jeg dere skal gi ut NRS som podkast MED MUSIKK. Dermed kan slappe 20-åringer som meg kan fylle mp3 spilleren med kvalitets radio og legge ut på en joggetur istedet for å bygge videre på norsk ungdoms giddalause rykte.
På forhånd takk!
Go NRS
Har hørt på National Rap Show siden barneskolen, 10-11 år siden, men det har i de senere år blitt vanskelig å sitte inne på fredag kveld å høre radio.. Så ønsker sterkt NRS som podkast MED MUSIKK.
På forhånd takk, hilsen trofast lytter!
NRS som podcast er noe som virkelig hadde gjort seg. Da man ikke alltid har mulighet til å benke seg foran radioen på fredagene ville dette gjort at man mye oftere kunne fått meg seg bangers og classics fra Tommy Tee og kompani!!
MEN, musikken må selvfølgelig ikke klippes bort -da dette er mer en halve morroa…
Kjempebra med mulighet til å velge mellom podcast med eller uten musikk!! Fortsett med det! Men har et ønske: lag en rss for den med musikk og for den uten! Blir litt greiere sånn.
Podcast NRS nå!!!!!!!!!!!!!
National rapshow!!!!!!!!!!!!
NRS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tazte Priv som Podcast!
NRS NRS NRS NRS!
[…] ikke lenge siden fikk vi anledning til å legge ut mesteparten av vårt podkasttilbud med musikk. Noen liker det og andre liker det ikke. Vi har bare såvidt begynt å eksperimentere og har ikke […]
Til alle som ber om NRS som podkast: Det lar seg dessverre ikke gjøre slik programmet er. I følge avtalen med TONO kan vi bare podkaste programmer som har maksimum 70% musikk. I NRS er det musikk HELE tiden, også når de snakker. Så da kan vi dessverre ikke gjøre dette.
Se også svaret fra Podkast-ansvarlig Paul Arvid over…
…og svaret fra Nina i P3 om at NRS-gutta er klare for å blogge:
Vil ikke et program som NRS være midt i blinken for en tjeneste som Spotify? Her kan programlederne mikse spilleliste og etterhvert sikkert legge inn prat oppå musikken. Og så evt ta del i reklame og abbonementsinntekter? Hvem trenger vel TONO og NRK da 🙂
Trygler på mine knær om podcast for NRS.