Forenkling av det vanskelige
Brennpunkts flykjøp-simulator
Espen Andersen – mannen bak Maktbasen – har skrudd sammen Flykjøp-simulatoren, som forteller en vanskelig historie på en tilsynelatende enkel måte.
Det må innrømmes at vi er ørlite stolte av ham i NRKbeta.
DAn for 10 måneder siden
Nja.. synes den var rotete jeg
Tarjei Leer-Salvesen for 10 måneder siden
Vi er stolte av Espen, vi også! Det er supert å få ha en mann som både er journalist til fingerspissene, og utvikler, midt i blandt oss i Brennpunkt.
turn.self.off for 10 måneder siden
Må si at fra den dagen jeg ble fortalt at norge hadde brukt penger på utviklingen av JSF så forventet jeg at valget ble JFS, uansett hva sluttsummen ville komme på.
Er bare slik det funker på stortinget. Om en ikke kjøper JFS så kan disse utviklingspengene bli en varm potet for enhver sittende regjering.
pelles (Pelle Sten) for 10 måneder siden
Forenkling av det vanskelige http://bit.ly/PEbGk
Hva koster de nye jagerflyene? for 10 måneder siden
[...] Tidligere i dag lanserte Brennpunkt flykjøpsimulatoren. Her kan du selv fikle med forskjellige parametere for de nye jagerflyene som Norge skal kjøpe. Dette er et litt eksperimentelt prosjekt. Hensikten med flykjøpsimulatoren er å illustrere hvor komplekse de sammenhengene er, som påvirker prissettingen av jagerflyene. Kanskje ligger tydeliggjøringen nettopp i den noe kompliserte fremstillingen? [...]